SPEKTAKLE

RECENZJE

PLAKATY
AKTORZY
WYSTAWY
VIDEO
IDEA
BLOG


 

Honorata Mierzejewska
Mikosza
reżyser, aktorka Olsztyńskiego Teatru Lalek
- nagrodzona w kategorii PIERWSZOPLANOWA ROLA ŻEŃSKA w spektaklu KTO SIĘ BOI VIRGINII WOOLF? E.Albeego - Festiwal Teatru FOTOgrafii - MOK w Olsztynie - marzec 2014

BÓG MORDU Yasmine Reza

MIARKA ZA MIARKĘ
William Shakespeare

MISTRZ I MAŁGORZATA Michaił Bułhakow

EPIFANIE Imants Ziedonis

¦CIANY
Jacques Languirand

SMUTNA KRÓLEWNA
Michał Walczak

HAMLET William Shakespeare
"...Nadto trupa teatralna, wymy¶lona dowcipnie - z rozwichrzonymi w±sami, oszczędnie, w teatralnym skrócie - z tekturowymi koronami, miejscami (kiedy trzeba) złowrogo, niepokoj±co..."
eRKa, "Nocnik Teatralny" - luty 2014 więcej

BIESIADA U HRABINY KOTŁUBAJ
Witold Gombrowicz

KTO SIĘ BOI VIRGINII WOOLF?
Edward Albee
"...Aktorzy przechodz± raz po razie z jednego stanu psychicznego w drugi, za każdym razem krańcowo odmienny. Wykrzykuj± tłumione od lat pretensje, by po chwili chwycić się za ręce lub przytulić z niespodziewan± czuło¶ci±. Sporo się tu pije i elementy upojenia alkoholem oraz otrzeĽwienia napędzaj± karuzelę wydarzeń. Wszyscy uczestnicy dramatu używaj± swej inteligencji wył±cznie do obrażania innych, tryskaj± jadem, popadaj± w chwilow± amnezję, tocz± boje i kapituluj± znienacka. Duszna atmosfera udziela się widzowi..."
eRKa, "Nocnik Teatralny" - marzec 2014 więcej

LEKCJA
Eugène Ionesco

KOMEDIA
Samuel Beckett
"...O tym, iż niełatwo jest grać z reflektorami umieszczonymi tuż przy twarzy nie trzeba nikogo przekonywać. Jest trudno i spojówki cierpi±. O tym, iż trudniej grać bez korzystania z całego ciała, wiedz± aktorzy, za wyj±tkiem recytatorów, którzy z natury z ciała nie korzystaj±. Komedia wystawiona głowami, trudno o większ± oszczędno¶ć. Do tego potrzebne s± niezwykłe umiejętno¶ci, tych za¶ aktorom Teatru Fotografii nie brakuje wcale..."
eRKa, "Nocnik Teatralny" - marzec 2014 więcej

POKOJÓWKI Jean Genet

WDOWY Sławomir Mrożek
"...Kukułowicz i Mierzejewska-Mikosza zrobiły pokaz gry najwyższej klasy. Cudownie igrały z widzem. Żonglowały postaciami, charakterami. Odbijały piłeczkę jak w najlepszej partii tenisa. Oszukiwały. Prowokowały do ¶ledzenia tropów, które za chwilę znikały w g±szczu. Widz miewał ochotę się już poddać, zaprzestać rozwi±zywania tej łamigłówki, ale one nie pozwalały, prezentowały kolejny ¶lad, jakby zastawiały pułapki..." więcej
fr. recenzji: POKOJÓWKI J.Genet - Frau Schmetterling - luty 2013


 
kontakt :   Przemek Wi¶niewski  ::  kreatury@interia.pl  ::  tel. 789 128 114